Mladík vypadl v opilosti z autobusu, navíc skončil v poutech strážníků

Třiadvacetiletý muž z Českokrumlovska zavítal v sobotu do jihočeské metropole. Jeho pobyt zde však neskončil příliš šťastně. V podnapilosti vypadl ze dveří autobusu a zranil se. Jeho agresivní chování při následném zásahu rychlé zdravotnické služby si poté vyžádalo i zásah strážníků. Muž skončil v poutech, noc strávil na protialkoholní záchytné stanici.

V sobotu 23. března krátce před sedmou hodinou večerní přijalo operační středisko městské policie žádost zdravotnické záchranné služby o pomoc se zraněným mužem v ulici Na Sadech. Zjevně podnapilý muž s krvácejícím zraněním v obličeji seděl při příjezdu strážníků na lavičce u zastávky městské hromadné dopravy. Podle očitých svědků přišel k úrazu ve chvíli, když vystupoval z autobusu. Při výstupu údajně zavrávoral a spadl obličejem na chodník. Přivolaní zdravotníci rozhodli o převozu třiadvacetiletého muže k lékařskému ošetření do českobudějovické nemocnice. Muž se však začal zákroku bránit. Doprovodit ho museli strážníci přímo v sanitním vozidle. Při příjezdu do zdravotnického zařízení však mladý muž přitvrdil. Když začal útočit proti zdravotníkům, skončil v poutech strážníků. Po provedeném lékařském ošetření ho strážníci doprovodili k pobytu na protialkoholní záchytnou stanici. Zde ještě podstoupil orientační dechovou zkoušku na alkohol, která ukázala výsledek 2,90 ‰.

Případ však přenocováním na záchytné stanici pro třiadvacetiletého muže neskončil. Po vystřízlivění se bude zpovídat z přestupku neuposlechnutí úřední osoby při výkonu její pravomoci. Za ten mu hrozí pokuta až 10 tisíc korun.

Autor: Mgr. Věra Školková