Mladík se probíhal po kapotě osobního vozidla

Vandalský čin mladíka, který se na sídlišti Šumava bavil běháním po kapotách zaparkovaných vozidel, řešili v sobotu v noci českobudějovičtí strážníci. Poškození minimálně jednoho osobního vozidla nyní řeší policisté z Obvodního oddělení Policie Čtyři Dvory.

V sobotu 13. ledna krátce před jedenáctou hodinou večerní vyjížděla hlídka městské policie na oznámení o skupině šesti mladíků, kteří procházeli Sokolskou ulicí a svým hlučným chováním rušili noční klid. Svědka události však přimělo přivolat strážníky kvůli tomu, že jeden z rozjařených mladíků se právě proběhl po kapotě jednoho ze zaparkovaných vozidel. Přítomný kamarád dotyčného mladíka se ho snažil od neuváženého činu odradit, avšak marně.

Strážníci dva mladé muže odpovídající popisu nalezli na nedaleké zastávce městské hromadné dopravy v Branišovské ulici. Jednoho z nich přítomný svědek identifikoval jako chlapce, který se při události snažil svého kamaráda odradit od jeho činu. Údajný pachatel však na hlídku městské policie nečekal a ještě před jejím příjezdem utekl. Jak strážníci vzápětí zjistili, na vozidle, po kterém se mladý muž proběhl, bylo zjevné poškození karoserie. Strážníci na místo následně přivolali hlídku Policie ČR, která si celý případ převzala k dalšímu šetření.

Autor: Mgr. Věra Školková