Mladík porušující přepravní řád napadl řidiče trolejbusu

Tři mladíci cestovali v pátek večer trolejbusem na sídliště Máj. Přitom však porušovali přepravní řád a na konečné zastávce nehodlali vystoupit. Když je řidič trolejbusu vyzval, aby vůz opustili, jeden z mladíků ho napadl. Sedmnáctiletého mladíka, který po činu utekl, však strážníci vypátrali a předali ho do rukou policistů. Za jeho čin ho čekají nemalé potíže.

V pátek 29. prosince krátce po deváté hodině večer projížděla hlídka městské policie ulicí Ant. Barcala. Na konečné zastávce městské hromadné dopravy strážníci spatřili několik osob. Jakmile se však přiblížili, všichni přítomní se rozutekli. Na místě zůstal pouze zjevně otřesený muž s krvácejícím zraněním v oblasti hlavy. Jedenašedesátiletý muž se strážníkům svěřil, že je řidičem trolejbusu a právě byl napaden jedním z cestujících. Dotyčný mladík cestoval trolejbusem se svými dvěma společníky, kteří svým chováním narušovali přepravní řád. Když je řidič vyzval na konečné zastávce k vystoupení, vysloužil si od mladého agresora úder do hlavy.

Strážníci na místo přivolali zdravotnickou záchrannou službu a hlídku Policie ČR. Zraněného muže si převzali do své péče zdravotníci. Hlídky městské policie se okamžitě vydaly pátrat po pachateli napadení a jeho společnících. Strážníci v ulici J. Bendy spatřili dva mladíky, kteří odpovídali popisu řidiče. Strážníci je zastavili a vyzvali k předložení osobních dokladů. Jednalo se o dva sedmnáctileté chlapce z Českých Budějovic. Oba dva nejprve strážníkům tvrdili, že byli u kamaráda. Po chvíli však šli s pravdou ven a přiznali, že měli konflikt s řidičem trolejbusu. Ten po konfrontaci s nimi potvrdil, že strážníci nalezli ty pravé. Sedmnáctiletý mladík se nakonec sám přiznal, že řidiče napadl pěstí. Vliv na jeho jednání měl pravděpodobně i alkohol. Strážníci u něj provedli orientační dechovou zkoušku na alkohol s výsledkem 0,64 ‰. Jeho společník pak nadýchal 1,35 ‰. Strážníci oba dva mladé muže předali do rukou policistů na Obvodním oddělení Policie ČR Čtyři Dvory.

Autor: Mgr. Věra Školková