Městská policie na návštěvě v českobudějovických školkách

Městská policie České Budějovice se představila v mateřských školkách. Svůj preventivní program představila v mateřské školce E. Pittera a v Královské školce. Pro děti bylo připraveno hned několik besed, které byly rozloženy do více dní. Děti se zábavnou formou dozvěděly o práci strážníků městské policie, vyzkoušely si policejní zákrok se zatknutím pachatele a doslova prošmejdily služební vozidlo.  S preventistou diskutovaly o možných rizicích spojenými s nálezem použité injekční stříkačky, nebo o možném nebezpečí při setkání s volně pobíhajícím psem. Dětem byl představen i preventivní program Bezpečně na prázdniny a vyzkoušely si, jak mít správně nasazenou a utaženou přilbu při jízdě na kole nebo koloběžce. Během celé besedy měly děti nespočet otázek a nezapomněly se podělit ani o své zkušenosti a že jich nebylo málo.

Zároveň musíme malé posluchače pochválit. Kolikrát bylo až s podivem, jak dobře byly děti připravené a kolik toho již znají. Městská policie měla pro děti za odměnu připravené nejrůznější dárečky z reflexních materiálů a reflexní vestičky.

Dobrou zprávou je, že městská policie nemusí mít do budoucna o nové členy strach. O úspěchu besed svědčí fakt, že na konci se všechny děti chtěly stát strážníkem městské policie.

Děkujeme a brzy na viděnou v dalších školách, školkách i na příměstských táborech.