Městská policie na Dobrodružství s technikou

Městská policie České Budějovice se ve středu 22. června zúčastnila jedinečné akce pro děti a mládež, kterou pořádala Jihočeská hospodářská komora. V pavilonu T českobudějovického Výstaviště se konala akce Dobrodružství s technikou. Stejně jako i v minulých letech tuto akci navštívilo několik tisíc návštěvníků.

Stánek městské policie se těšil velkému zájmu a bylo co nabídnou. Pro návštěvníky bylo připraveno služební vozidlo městské policie Škoda Karoq a služební skútr Kentoya Maximus, který měl obrovský úspěch u nejmenších účastníků. Návštěvníci se mohli seznámit s prací městské policie, prohlédnout si radar, nebo vyzkoušet dräger (přístroj na měření alkoholu v dechu). Strážníci celý den odpovídali na nespočet otázek týkajících se překročení nejvyšší povolené rychlosti, řízení pod vlivem alkoholu nebo jiných návykových látek, jízdě na elektrokoloběžkách či kolech.  Návštěvníkům byl také představen projekt Týmu silniční bezpečnosti Na kole jen s přilbou. Dětem strážníci vysvětlovali, jak se mají zachovat při nálezu injekční stříkačky nebo jiného infekčního materiálu a jak by měl vypadat hovor na tísňové lince. Součástí vystavovaných předmětů byl takzvaný Drogový kufr se vzorníkem omamných a psychotropních látek, který budou preventisté městské policie využívat při besedách v českobudějovických školách.

Pro návštěvníky byla připravena celá řada odměn z reflexních materiálů, cyklomapy Šumavy, reklamní předměty jako klíčenky, propisky, osvětlení na kolo, odrazkové přívěšky a mnoho dalších dárkových předmětů.

 

Další akcí, kde bude preventivní program městské policie představen je Zábavný den bezpečnosti. Akce bude probíhat ve středu 29. června v Dopravně obchodním centru Mercury od 13:30 do 17:30 hodin.

Budeme se těšit na Vaší návštěvu.