Městská policie České Budějovice, Tým silniční bezpečnosti a BESIP na preventivně bezpečnostní akci zaměřené na cyklisty

V úterý 19. července uspořádala Městská policie České Budějovice ve spolupráci se zástupci Týmu silniční bezpečnosti v rámci projektu „Na kole jen s přilbou“ a zástupci BESIP Jihočeského kraje preventivně bezpečnostní akci zaměřenou na cyklisty. Letošní akce proběhla na cyklostezce u vstupu do lesoparku Stromovka v Českých Budějovicích.

Projíždějícím cyklistům i těm, kteří měli zájem dozvědět se něco o bezpečné cyklistice, jsme připomněli základní výbavu jízdního kola a pravidla pro jízdu na kole v silničním provozu. Pro děti jsme si pak připravili znalostní soutěž dopravních značek a pravidel, které by měli jako cyklisté dodržovat. Pro nejmenší jsme připravili překážkovou dráhu, kterou mohli zdolat na odrážedlech v barvách městské policie. Za odměnu jsme malým i dospělým cyklistům rozdávali světla na kolo, barevné svítící ventilky, reflexní pásky a další drobné dárky. Pro děti jsme si přichystali letáčky Bezpečně na (elektro)koloběžce a Bezpečně na prázdniny. Dozvědí se tak užitečné rady, jak předejít nebezpečí o prázdninách, které jim hrozí například u vody, na výletě nebo při cyklistice. Dalších užitečných rad včetně praktické ukázky jízdního kola a přileb na kolo, jakož i možnost zúčastnit se vědomostní soutěže, se cyklistům dostalo od našich spolupracovníků z Týmu silniční bezpečnosti. Vědomostní soutěž v bezpečnosti silničního provozu si návštěvníci mohli vyzkoušet u zástupců BESIP. I od nich si šikovní cyklisté vysloužili drobné odměny.

Autor: Mgr. Věra Školková