Městská policie České Budějovice se zúčastnila letošního Bambifestu

Městská policie České Budějovice se v pátek 13. května zúčastnila každoroční prezentační akce volnočasových aktivit dětí a mládeže BAMBIFEST, pořádané Radou dětí a mládeže Jihočeského kraje. Dopolední počasí nám sice nepřálo, nakonec se však na nás usmálo sluníčko a akce se mohla uskutečnit ve venkovním prostoru u Sportovní haly.

Mezi prezentací dětských sdružení a středisek volného času představila Městská policie České Budějovice svou činnost a vzdělávací aktivity v oblasti prevence kriminality. Děti si mohly zopakovat znalost telefonních čísel tísňového volání, dopravní značky, znalost bezpečnosti a plynulosti silničního provozu nebo vyhledat nebezpečí v Domečku rizik. Za správně zodpovězené dotazy a splněné aktivity od nás děti kromě razítka stanoviště potřebného pro slosování cen v závěru soutěže dostávaly hodnotné odměny v podobě reflexních prvků, světel na jízdní kolo, svítících ventilků a dalších drobných dárkových předmětů.

Od pořadatelů Bambifestu 2022 jsme obdrželi milé poděkování za účast i pozvání na další ročník této populární akce pro děti a mládež v roce 2023.

Autor: Mgr. Věra Školková