Městská kamera odhalila podnapilého řidiče

V sobotu 14. ledna v pět hodin ráno spatřila obsluha městského kamerového systému na Náměstí Přemysla Otakara II. dva zjevně podnapilé muže, kteří právě nastupovali do zaparkovaného vozidla. Jeden z mužů usedl za volant a následně se rozjel. V té chvíli však už poblíž čekala hlídka městské policie, která vozidlo zastavila. 

Strážníci vyzvali řidiče vozidla k předložení příslušných dokladů k řízení vozidla. Muž požadované doklady předložil. Na dotaz strážníků, zda před jízdou požil alkohol, však jedenadvacetiletý řidič odvětil negativně. Strážníci u něj následně provedli dechovou zkoušku na alkohol s výsledkem 0,52 ‰ a 0,47 ‰. Mladý muž šel s pravdou ven a přiznal, že požíval alkoholické nápoje ještě v pozdějších nočních hodinách předešlého dne.

Strážníci na místo přivolali hlídku Policie ČR, která řidiči zakázala další jízdu. Muž se bude zpovídat z přestupku podle zákona o provozu na pozemních komunikacích. Za něj mu hrozí pokuta od 2 500 Kč do 20 000 Kč a zákaz činnosti od 6 měsíců do 1 roku.