Matka svěřila dívku svému známému, ta skončila v rukou sociálních pracovnic

Nezletilou dívku měl hlídat známý její matky, ten se však své zodpovědnosti zřekl. A to dosti zvláštním způsobem. Dívka nakonec skončila v rukou sociálních pracovnic z oddělení sociálně právní ochrany dětí českobudějovického magistrátu.

Ve čtvrtek krátce před desátou hodinou dopolední vyjížděla hlídka městské policie na oznámení zaměstnance jedné z energetických společností, že ho v Mladém oslovil neznámý muž s neobvyklou žádostí. Muž po něm žádal, aby přivolal městskou policii. Důvodem mělo být převzetí nezletilé dívky, kterou muži svěřila do péče její matka. Ta se měla vrátit ze zaměstnání krátce po poledni. Dotyčný muž se však svěřil, že potřebuje odejít z domu a o dívku po zbývajících pár hodin nemůže postarat. Samotnou v domě ji však nenechá.  

Strážníci po příjezdu na místo nalezli muže, který událost oznamoval, v doprovodu dvanáctileté dívky. Vzápětí se k hlídce přihlásil i původce celé události, který jim vysvětlil svou situaci. Své známé, která u něj přechodně pobývá se svou dcerou, přislíbil, že v době její nepřítomnosti dívku pohlídá. Nyní však musí nutně odejít a o dívku se již nemůže postarat.

Matku nezletilé se strážníkům bohužel nepodařilo kontaktovat, proto dívku předali do rukou sociálních pracovnic. Případem se bude dále zabývat oddělení sociálně právní ochrany dětí českobudějovického magistrátu.

Autor: Mgr. Věra Školková