Matka pečující o roční dítě popíjela alkohol ještě před polednem

Případ podnapilé matky, pečující o rok a půl staré dítě, řešili tento pátek českobudějovičtí strážníci. Ve stavu, kdy žena údajně nebyla schopna se o dítě řádně postarat, jí nalezl její partner po návratu domů ze zaměstnání. Dítě naštěstí neutrpělo žádnou újmu, ženu však čekají potíže.

V pátek 12. dubna krátce před polednem vyjížděla hlídka městské policie do městské lokality Čtyři Dvory na oznámení o podnapilé matce pečující o malé dítě. Strážníky na místě oslovil partner dotyčné ženy. Ten při příchodu domů ze zaměstnání nalezl svou partnerku podnapilou. Podobný případ se podle něj nestal poprvé. V důsledku opakujícího se požívání alkoholu žena měla zanedbávat péči o jejich osmnáctiměsíční dceru. Dívenku si tentokrát dočasně převzala její babička.

Strážníci následně čtyřicetiletou matku dítěte vyzvali k podání vysvětlení. Žena přiznala, že alkohol skutečně pila, podrobit se orientační dechové zkoušce na alkohol však odmítla. Dalším šetřením celého případu se bude dále zabývat Oddělení sociálně právní ochrany dětí českobudějovického magistrátu.

Autor: Mgr. Věra Školková