Manévr ujíždějícího řidiče motocyklu skončil pádem a zraněním strážníka

V sobotu odpoledne krátce po sobě se strážníci setkali se dvěma motocyklisty, kteří se jim snažili ujet. Případy se staly v městské čtvrti Mladé, dokonce i ve stejné ulici. Tentokrát se řidiči motocyklu nepodařil manévr, který skončil dopravní nehodou a zraněním strážníka.

Krátce před druhou hodinou odpoledne prováděla hlídka městské policie kontrolní činnost v Mladém, když od Velkého jezu spatřila přijíždějící motocykl. Do těchto míst je vjezd motorových vozidel zakázán, proto se strážníci rozhodli řidiče motocyklu zastavit. Jakmile však začal jeden ze strážníků dávat znamení k zastavení, bylo zřejmé, že řidič motocyklu nehodlá zastavit. Řidič stále značnou rychlostí mířil směrem ke stojícím strážníkům. Jakmile začal brzdit, motocykl se dostal do smyku a při pádu se střetl s jedním ze strážníků. Muž se ještě snažil motocykl postavit a ujet na něm, to se mu však nepodařilo. Na výzvy strážníků se nakonec rozhodl zůstat na místě. Důvod jeho počínání se ukázal vzápětí. Motocykl domácí výroby totiž nebyl řádně registrován. Muž se snažil ospravedlnit tím, že se byl pouze projet na nedaleké louce.

Strážníci na místo přivolali hlídku Policie ČR, která u řidiče provedla orientační dechovou zkoušku na alkohol s negativním výsledkem. Policisté si celý případ převzali k dalšímu šetření. Zraněný strážník byl ošetřen v českobudějovické nemocnici. Jeho zranění si vyžádá dosud neznámou délku pracovní neschopnosti.

Autor: Mgr. Věra Školková