Majitel domu pálil staré hadry, z komína se valil dým

Hustý dým a zápach vycházející z komína rodinného domu v Mladém přiměl v neděli večer místní obyvatele přivolat na pomoc strážníky. Majitel nemovitosti se totiž rozhodl pálit vše, co mu přišlo pod ruku. Strážníci měli s dotyčným mužem co do činění letos již mnohokrát. Muž totiž v minulosti pravidelně zakládal ohně ve své další nemovitosti v centru města. Díky svému počínání zaměstnal strážníky, hasiče i policisty. Na své konto si přičte další porušení zákona.

V neděli 2. září krátce před osmou hodinou večerní vyjížděla hlídka městské policie na oznámení jednoho z obyvatel městské části Mladé o hustém dýmu a zápachu vycházející z komína sousedního domu. Strážníci po příjezdu na místo zjistili, že z komína vychází štiplavý kouř. Majitel domu právě vyšel a na dotaz strážníků se svěřil, že pálí staré hadry. Na jejich výzvu oheň uhasil. O tom, že muž skutečně uposlechl, se strážníci ještě o hodinu později raději přesvědčili.

Případem se bude dále zabývat příslušný správní orgán. Za porušení zákona o ochraně ovzduší hrozí muži pokuta do 50 tisíc korun.

Autor: Mgr. Věra Školková