Led v kašně roztál, vyrojili se zloději mincí

Nastala obleva a přičinlivce začaly opět lákat mince ležící na dně Samsonovy kašny. V pátek 24. února se nezávisle na sobě objevili dva „sběratelé mincí". Zda potřebovali finanční hotovost, nebo se rozhodli tuto činnost provozovat pouze pro zábavu, to ani jeden neprozradil. První případ se stal kolem jedné hodiny odpoledne, kdy obsluha městského kamerového systému spatřila muže naklánějícího se nad vodní hladinu kašny. Při detailním záběru se ukázalo, že muž drží provázek s magnetem na konci a hbitě vytahuje jednu minci za druhou. Jakmile ho překvapili strážníci, měl již plnou hrst nasbíraných mincí. Strážníci sedmatřicetiletého muže z českobudějovicka poučili o tom, že jeho jednání je v rozporu se zákonem, navíc je i nemorální. Na jejich výzvu byl muž nucen vhodit mince zpět do kašny.

Druhý sběratel mincí se ukázal v pět hodin odpoledne. Devětadvacetiletý muž pohybující se kolem kašny ve společnosti ženy a psa svou činnost též nezastřel. Nejenže měl okolo sebe mnoho očitých svědků, bdělá byla i obsluha městského kamerového systému. Během několika minut již strážníci sdělovali devětadvacetiletému muži z Českých Budějovic stejný verdikt jako jeho předchůdci.

Z přestupku proti majetku se budou oba zpovídat správnímu orgánu. Jejich prohřešek může být oceněn pokutou až 20 tisíc korun.

Autor: Mgr. Věra Školková