Květiny na náměstí se znovu staly terčem vandala

Květiny na náměstí stále lákají vandaly procházející centrem města. V pondělí brzo ráno se jeden z nich rozhodl vytrhávat celé trsy květin z kamenných květináčů. Jenže dotyčný muž si květiny nehodlal ponechat pro radost. Vzápětí totiž skončily v Samsonově kašně.

V pondělí ve čtyři hodiny ráno spatřila obsluha městského kamerového systému na Náměstí Přemysla Otakara II. muže, který vytrhával květiny z květináčů i s kořeny. Vzápětí je začal házet do Samsonovy kašny. Na místo okamžitě vyjížděla hlídka městské policie. Strážníci na místě zastihli muže, který sotva stál na nohou. Byl zjevně podnapilý a na dotaz strážníků, co je důvodem jeho počínání, odvětil, že se jen tak raduje ze života. Navíc u sebe neměl žádné osobní doklady. Ke zjištění totožnosti ho museli strážníci předvést na obvodní oddělení Policie ČR v ulici 28. Října. Policisté zjistili, že se jedná o sedmatřicetiletého muže z Českých Budějovic. Strážníci ho následně podrobili orientační dechové zkoušce na alkohol s výsledkem 2,41 ‰.

Strážníci muže propustili s poučením, že po vystřízlivění se bude zpovídat z přestupku proti majetku a přestupku proti veřejnému pořádku. Za ně mu hrozí mu pokuta do 30 tisíc korun.

Mgr. Věra Školková