Krádež plynové lahve nedokonal, strážníci ho přistihli o několik hodin později při větší akci

Pokus o krádež lahve se stlačeným plynem z benzinové čerpací stanice Na Dlouhé louce spatřila ve středu nad ránem zaměstnankyně benzinky. Neváhala a na pomoc přivolala hlídku městské policie. Krádež se muži nepodařila, ve snaze se obohatit o cizí majetek však poškodil střechu přístřešku. Policisté si případ převzali k řešení jako přestupek proti majetku. Muž se však nehodlal spokojit s neúspěchem. O několik hodin později pod vlivem návykových látek ho strážníci přistihli s pytlem alkoholu na Sokolském ostrově. Muž tentokrát skončí po vydání souhlasu lékaře v policejní cele.

Ve středu 19. května v půl třetí ráno vyjížděla hlídka městské policie na oznámení o muži, který se pokouší násilím otevřít drátěný koš obsahující lahve se stlačeným plynem u benzinové čerpací stanice Na Dlouhé louce. Strážníci na místě zastihli šestadvacetiletého muže z Českých Budějovic, kterého svědkyně pokusu o krádež identifikovala jako pachatele. Strážníci po provedení kontroly přístřešku, ve kterém byla plynová lahev uzamčena, zjistili poškození stříšky. Dotyčný muž se k pokusu o krádež přiznal a uvedl, že za prodej odcizené věci měl v úmyslu získat finanční hotovost. Strážníci na místo přivolali hlídku Policie ČR, která si celý případ převzala jako přestupek proti majetku.

Dotyčný muž však dlouho nezahálel. Ještě téhož rána v půl osmé vyjížděly hlídky městské policie na Sokolský ostrov, kde se měl pohybovat muž přenášející velké množství lahví s alkoholem. Během přenosu k dřevěné lávce jich přitom desítky rozbil. Strážníkům se podařilo muže odpovídajícího popisu dostihnout v průchodu Radniční ulice. Muž zjevně ovlivněný návykovými látkami nesl přes rameno pytel, jehož obsahem byly převážně lahve s alkoholem. Po ověření jeho totožnosti strážníci zjistili, že se jedná o stejného muže, který se před několika hodinami pokusil o krádež plynové lahve u benzinové čerpací stanice. Strážníci v pytli nalezli nejen alkohol, ale i různé druhy ručního nářadí. Následně provedenou kontrolou stánku s občerstvením na Sokolském ostrově zjistili vypáčené okno a před ním další množství lahví s alkoholem i kávovar. Pro podezření ze spáchání trestného činu strážníci okamžitě přivolali hlídku Policie ČR a místo zajistili proti vstupu dalších osob. Šestadvacetiletého muže předali do rukou policistů. Muž bude po vydání souhlasu lékaře umístěn do policejní cely. Dalším šetřením případu se budou policisté zabývat po odeznění intoxikace dotyčného.

Mgr. Věra Školková