Krádež jízdního kola na Severní zastávce pachatelům neprošla

Krádež jízdního kola značky Superior ze Severní zastávky se dvěma pohotovým zlodějům naštěstí nepovedla. A to díky náhodnému svědkovi, který událost okamžitě oznámil městské policii. Strážníkům se potom podařilo povedenou dvojici s jízdním kolem dostihnout během několika minut.

V sobotu 15. prosince v půl šesté odpoledne vyjížděla hlídka městské policie na oznámení o právě provedené krádeži jízdního kola ze Severní zastávky v ulici Karolíny Světlé. Náhodný svědek zde spatřil, jak dva mladí muži obcházejí jízdní kolo, které zjevně nepatřilo ani jednomu z nich. Nevítaného svědka si přitom pravděpodobně nevšimli. Vzápětí totiž za použití násilí odstranili zámek, jímž bylo kolo připoutáno k pevné překážce. Jakmile bylo kolo volné, jeden z mužů na něj nasedl a ujížděl do jedné z opuštěných budov stojících nedaleko. Jeho komplic ho následoval po svých.

Po několika minutách, které oba muži strávili obhlížením kořisti, je však překvapili strážníci. Jak vzápětí zjistili, jednalo se o jim známé tváře. Jednalo se o devatenáctiletého a dvacetiletého muže z Českobudějovicka. S nimi se strážníci v minulosti setkali již několikrát, a to zejména v souvislosti s majetkovou trestnou činností. Dotyční výtečníci se však i tentokrát snažili zapírat, kde k jízdnímu kolu vlastně přišli. Strážníci je vzápětí předali do rukou přivolaných policistů. Jízdní kolo pak převezli na Obvodní oddělení Policie ČR v Suchém Vrbném do doby, než se dostane do rukou svého právoplatného majitele. Šetřením celého případu se budou dále zabývat zdejší policisté.

Autor: Mgr. Věra Školková