Krádež feny německého ohaře se pachateli nevyplatila

Sedmadvacetiletý muž z Písecka procházel v neděli dopoledne Nádražní ulicí. Před vchodem do obchodního centra zahlédl uvázanou fenu německého ohaře. Cizí fena se mu zalíbila a tak se rozhodl si jí přivlastnit. Kroky neznámého zloděje však sledovali svědci události, městská kamera a poté i samotná majitelka feny. Když strážníci zloděje dopadli, vyslechli si od něj podivné vysvětlení. Ukázalo se, že vliv na jeho jednání měl zřejmě i alkohol. Muž skončil v rukou policistů.

V neděli 9. září krátce před polednem vyjížděla hlídka městské policie na oznámení o krádeži feny německého ohaře u obchodního centra Mercury v Nádražní ulici. Muže odpovídajícího popisu spatřil operátor městského kamerového systému na Lannově třídě. Po stopách muže se okamžitě vydala i hlídka městské policie. Muže s fenou na vodítku se ještě před jejím příjezdem podařilo zastavit ženě, kterou již informovala majitelka odcizeného zvířete. Strážníci si od sedmadvacetiletého muže vyslechli vysvětlení, jak k feně přišel. Ten přiznal, že před vchodem do obchodního centra Mercury zahlédl fenu uvázanou u stojanu na jízdní kola. Spontánní nápad, že fenu odváže a ponechá si jí, také hned uskutečnil. Jelikož strážníci z dechu muže ucítili alkohol, podrobili ho orientační dechové zkoušce na alkohol s výsledkem 2,77 ‰.

Mezitím se ke strážníkům přihlásila majitelka odcizené feny. Strážníkům se svěřila, že když vyšla z obchodního centra a fenu na místě nenašla, poptala se po okolí. Svědci události jí pak ukázali směr, kudy muž se zvířetem odešel. Žena se okamžitě vydala po jeho stopách a dostihla ho v této chvíli již v přítomnosti strážníků. Ti na místo mezitím přivolali hlídku Policie ČR, která si případ převzala. Dalším šetřením případu se budou zabývat policisté z Obvodního oddělení Policie ČR v ulici Tř. 28. Října. Sedmadvacetiletý muž se bude zpovídat z přestupku proti majetku. Za ten mu hrozí pokuta až 50 tisíc korun.

Autor: Mgr. Věra Školková