Kopal do koše a hrubě obtěžoval hosty klubu. Po neuposlechnutí výzvy strážníků skončil v poutech

Čtyřiačtyřicetiletý muž navštívil ve středu v noci centrum jihočeské metropole. Zábavu však pojal po svém. Strážníci ho ve čtvrtek nad ránem v Krajinské ulici spatřili, jak kope do odpadkového koše, čemuž následovalo hrubé obtěžování hostů před klubem. Tím však jeho projev neskončil. Hrubé nadávky a neuposlechnutí opakovaných výzev zasahujících strážníků pro něj skončilo nasazením pout. Muže po vystřízlivění čekají potíže se zákonem.

Ve čtvrtek 17. března ve čtvrt na jednu ráno prováděla hlídka městské policie kontrolní činnost v Krajinské ulici. Před vchodem do jednoho z klubů strážníci spatřili muže, který právě kopl do odpadkového koše. Poté začal hrubě obtěžovat návštěvníky postávající před provozovnou. Strážníci okamžitě k agresorovi přistoupili a vyzvali ho k prokázání totožnosti. Muž však ani na opakované výzvy nereagoval a strážníky při jednání častoval hrubými výrazy. Nepomohla ani zákonná výzva s výstrahou, že budou proti němu použity donucovací prostředky. O několik vteřin později skončil v poutech strážníků. Ti poté na místo přivolali hlídku Policie ČR a Zdravotnickou záchrannou službu. Strážníci mezitím muže vyzvali k provedení orientační dechové zkoušky, kterou však dotyčný záměrně znemožňoval. Policisté po příjezdu na místo zjistili, že se jedná o čtyřiačtyřicetiletého muže z Českých Budějovic. Zdravotníci dotyčnému ošetřili drobné zranění v obličeji a za asistence strážníků v sanitním vozidle ho převezli do zdravotnického zařízení. Odtud byl muž po poučení o dalším postupu propuštěn.

Čtyřiačtyřicetiletý muž se po vystřízlivění bude zpovídat z přestupku neuposlechnutí výzvy a znevážení postavení úřední osoby při výkonu její pravomoci a z přestupku proti majetku. Případem se bude dále zabývat příslušný správní orgán.

Autor: Mgr. Věra Školková