Konflikt ukončili přivolaní strážníci a policisté

Ve čtvrtek 8. června krátce po osmé hodině večer přijalo operační středisko městské policie oznámení o konfliktu mezi skupinkou osob na autobusové zastávce Vltava střed. Na místo byly ihned vyslány hlídky městské policie a o události byla informována Policie ČR.

Hlídky ovšem na zastávce nikoho nenalezly a tak začaly prohledávat okolní ulice. Ve Vodňanské ulici jedna z hlídek nalezla dva muže, kteří měli krvavé zranění v obličeji. Oba shodně potvrdili, že byli napadeni na autobusové zastávce třemi muži a jednou ženou. Strážnici zraněným mužům poskytli první pomoc, přivolali posádku ZZS a ostatním hlídkám předali podrobný popis útočníků.

Mezitím operační středisko městské policie přijalo další oznámení o potyčce několika osob, tentokrát v Dlouhé ulici. Hlídky ihned vyrazily na místo události. Po spatření hlídek se dva muži dali na útěk. Další dva muži se navzájem drželi a hrozili si pěstním soubojem. Strážníci proti mužům použili donucovací prostředky a zabránili jim v pokračování. Dva utíkající muže strážníci zastavili za použití zákonné výzvy s výstrahou použití služebního psa. Oba muži výzvy uposlechli, zastavili se a lehli si na zem. Policisté je následně omezili na osobní svobodě a nasadili jim služební pouta. Účastníci potyčky včetně mladé ženy, která stala opodál, odpovídali popisu aktérů prvního oznámeného napadení.

Strážníci poté předali policistům veškeré zjištěné informace. Policie ČR si událost následně převzala k dalšímu šetření.