Kolem poškodil na zaparkovaný automobil, z místa chtěl zmizet

V úterý 16. dubna krátce před půl jedenáctou večer prováděla hlídka městské policie běžnou kontrolní činnost na Husově třídě. Ve chvíli, kdy se hlídka pohybovala v prostoru Dlouhého mostu, tak byla slyšet hlasitá rána. Zdroj hluku se posléze vysvětlil. Strážníci spatřili dva muže, kteří se pohybovali u zaparkovaného vozidla Škoda Superb. Jeden z dvojice začal rovna řídítka u svého kola a po rychle provedené opravě pokračovali v cestě dál. Strážníci muže doběhli a zastavili je. Oba muži byli zcela zjevně pod vlivem alkoholu a moc se jim spolupracovat nechtělo. Oba odmítli prokázat svou totožnost a k události se neměli.

Ke strážníkům se ovšem přihlásili svědci a potvrdili, že muž vedoucí jízdní kolo upadl na zaparkovaný automobil, přičemž došlo k jeho poškození. Následnou kontrolou vozidla bylo zjištěno, že došlo k poškození přední dveří a blatníku.  

Strážníci si na místo přivolali Policii ČR, která si událost převzala k dalšímu řešení. Pětadvacetiletý muž, který měl poškodit zaparkovaný automobil nadýchal 2, 35 promile.