Kamarádi vezli svou opilou kamarádku v nákupním vozíku

Ve čtvrtek v noci si skupinka šestnáctiletých dětí uspořádala večírek v lesoparku Stromovka. Ten však pro ně neskončil příznivě. Šestnáctiletou dívku, která s alkoholem přebrala, se snažili její kamarádi dopravit nepozorovaně zpět na internát. Při tom je však odhalila městská kamera.

V deset hodin večer spatřila obsluha městského kamerového systému na Sokolském ostrově chlapce a dívku, kteří tlačili nákupní vozík. Ten si pravděpodobně „vypůjčili“ u některého z nedalekých obchodních center.

Na místo vyjížděla hlídka městské policie. Strážníci na Sokolském ostrově dostihli dvojici, která tlačila nákupní vozík s „nákladem“. Tímto nákladem byla mladá dívka, která nebyla schopna samostatné chůze. Dvojice, která byla schopna se strážníky komunikovat, se svěřila, že popíjeli alkohol ve společnosti dalších kamarádů v lesoparku Stromovka. Jejich kamarádka však pila nadmíru a nebyla schopna odejít po svých.

Strážníci u přítomné trojice šestnáctiletých dětí provedli orientační dechovou zkoušku na alkohol. Dívka tlačící vozík nadýchala 0,46 ‰, mladík 0,95 ‰. U dívky v nákupním vozíku však ukázal přístroj na zjištění hladiny alkoholu v dechu výsledek dokonce 1,49 ‰. Strážníci na místo přivolali zdravotnickou záchrannou službu, která dívku převezla do českobudějovické nemocnice.

Mezitím se strážníci od zbylé dvojice dozvěděli, že nedovoleně odešli z internátu. O celé události vyrozuměli jak odpovědné zaměstnance dotyčného ubytovacího zařízení, tak i jejich rodiče. S jejich souhlasem se chlapec s dívkou odebrali zpět do internátu. Celým případem se bude dále zabývat oddělení sociálně právní ochrany dětí českobudějovického magistrátu. Nákupní vozík vrátili strážníci do rukou majitele.

Autor: Mgr. Věra Školková