K potyčce mezi bývalými partnery se přidal další muž, skončil na záchytné stanici

Osobní spory mezi bývalými partnery vyústily v úterý večer na Sokolském ostrově v otevřenou potyčku. Do té se přidal i další muž, který si s napadeným hodlal též vyřídit své účty. Útočník skončil na protialkoholní záchytné stanici. Případem se budou zabývat policisté.

V úterý 7. července v půl osmé večer spatřil operátor městského kamerového systému na Sokolském ostrově potyčku několika osob. Na místo okamžitě zamířily hlídky městské policie. Strážníci na místě nalezli muže držícího se za hlavu, který označil za útočníka právě odcházejícího muže. Strážníci zjistili, že tímto je šestapadesátiletý muž z Českokrumlovska. Jeho jednání bylo podle jeho slov reakcí na verbální napadení poškozeného muže. Jak se vzápětí ukázalo, všemu předcházela potyčka mezi ním a jeho bývalou partnerkou. Ta poškozeného podle sdělení svědků několikrát udeřila otevřenou dlaní do obličeje.

Napadený dvaatřicetiletý muž nevykazoval zjevné zranění a nabídku lékařského ošetření odmítl. Pro podezření z trestného činu strážníci na místo přivolali hlídku Policie ČR. Mezitím u všech tří účastníků potyčky provedli orientační dechovou zkoušku na alkohol. U obou mužů ukázal přístroj výsledek 2,19 a 1,94 ‰ alkoholu, u ženy byl výsledek negativní. Zákrok strážníků přitom ztěžoval šestapadesátiletý útočník, který neustále narušoval veřejný pořádek a vyhrožoval přítomným osobám. Strážníci následně se souhlasem policistů rozhodli o jeho převozu na protialkoholní a protitoxikomanickou záchytnou stanici. Případem se budou dále zabývat policisté z Obvodního oddělení Policie ČR – město.

Autor: Mgr. Věra Školková