Jen během pátku vypátrali strážníci 5 osob hledaných policisty

Úspěšnost českobudějovických strážníků při pátrání po osobách v hledáčku Policie ČR se potvrdila tento pátek. Během jediného dne strážníci předali do rukou policistů 5 osob, které se vyhýbaly setkání se zákonem. Ať už se jednalo o celostátně hledané osoby, nebo osoby vyhýbající se policejnímu výslechu kvůli podezření z páchání trestné činnosti.

Prvními dvěma osobami, které se ocitly v hledáčku policistů z jihočeské metropole, byl dvaatřicetiletý muž z Českých Budějovic a devětadvacetiletá žena z Jindřichohradecka. Dvojice v současné době pobývá v ulicích krajského města. V pátek 5. října krátce po osmé hodině ráno ji strážníci nalezli v bývalém vojenském prostoru za sídlištěm Vltava. Ani jeden z nich nebyl schopen předložit jakékoliv osobní doklady, a tak je strážníci převezli k ověření totožnosti na Obvodní oddělení Policie ČR ve Čtyřech Dvorech. Přítomní policisté vzápětí zjistili, že o výslech povedené dvojice mají kvůli podezření z páchání trestné činnosti zájem jejich kolegové z jihočeské metropole. Strážníci proto dvojici ponechali v rukou policistů.

K výše uvedené dvojici se o tři hodiny později přidal jejich další společník. A to ze stejného důvodu. Strážníci ho nalezli též v bývalém vojenském prostoru za sídlištěm Vltava.

Na celostátně hledanou dvacetiletou ženu z Českých Budějovic strážníci narazili při běžné kontrolní téhož dne v jednu hodinu odpoledne ve Strakonické ulici. Tvář mladé ženy totiž dobře znali. Jen v tomto roce s ní měli do činění již dvanáctkrát. Jízda městskou hromadnou dopravou „načerno“, podezřelé aktivity v ulicích města a přebývání v nouzových příbytcích jí nejsou cizí. Strážníci ženu o několik minut později předali do rukou policistů na Obvodním oddělení Policie ČR Čtyři Dvory.

V půl páté odpoledne se strážníci v Chelčického ulici setkali s mladou ženou, která se nápadně podobala celostátně hledané šestnáctileté dívce z Českokrumlovska. Když však po ní žádali osobní doklady, neuspěli. Mladá žena záměrně uváděla jiné jméno a údajně nevěděla ani datum narození. Na opakované výzvy strážníků však šla s pravdou ven. Jak se vzápětí ukázalo, mladistvá měla dobrý důvod utajit svou pravou totožnost. Skutečně se jednalo o celostátně hledanou mladistvou dívku, která se snažila ukrývat před zákonem v rušných ulicích velkoměsta. Strážníci jí vzápětí převezli na Obvodní oddělení Policie ČR v ulici Tř. 28. Října, kde dívku předali do rukou přítomných policistů.

Autor: Mgr. Věra Školková