Jedenatřicetiletý muž napadl strážníka, skončil v poutech

Dva muži popíjející alkohol na Suchovrbenském náměstí v pondělí odpoledne vyostřili řešení přestupku tak, že oba skončili v poutech strážníků. Jeden z nich se bude pro podezření z přečinu násilí proti úřední osobě zpovídat policistům.

V pondělí 20. ledna v půl páté odpoledne prováděla hlídka městské policie běžnou kontrolní činnost na Suchovrbenském náměstí. Před prodejnou potravin strážníci spatřili jim známé osoby popíjející alkohol. To však obecně závazná vyhláška města zakazuje. V době řešení přestupku se začal jeden z mužů chovat agresivně a křičet na strážníky. Mezitím se na místo dostavila další hlídka městské policie. Dotyčný agresor však ve svém jednání neustával. Náhle se rozběhl proti jednomu ze strážníků a udeřil ho rukama do oblasti hrudníku. V dalším napadání mu strážníci museli zabránit použitím donucovacích prostředků a nasazením služebních pout. Pětadvacetiletý společník dotyčného muže se mezitím rozhodl, že svému kamarádovi pomůže a rozeběhl se na strážníky. Pouta ho též neminula. Na místo mezitím zamířila i zdravotnická záchranná služba. Zdravotníci jedenatřicetiletého agresora za doprovodu strážníků v sanitním vozidle převezli do českobudějovické nemocnice. Zde si jej převzali do svých rukou policisté. Druhý z mužů se mezitím rozhodl se strážníky spolupracovat. Poté, co mu byla pouta sejmuta, byl s poučením o dalším postupu z místa propuštěn.

V průběhu zákroku utrpěl napadený strážník zranění prstu pravé ruky, které si vyžádalo lékařské vyšetření. Dalším šetřením celého případu se budou zabývat policisté z Obvodního oddělení Policie ČR Suché Vrbné.

Autor: Mgr. Věra Školková