Jedenadvacetiletý muž se i přes zákaz řízení projížděl městem

Teprve jedenadvacetiletý řidič již přišel o oprávnění k řízení motorových vozidel. To mu však nebránilo projíždět se v neděli brzo ráno ulicemi krajského města.

V neděli 12. listopadu krátce po sedmé hodině ranní spatřila obsluha městského kamerového systému na Senovážném náměstí osobní motorové vozidlo Volkswagen stojící na parkovišti. Uvnitř se již delší dobu zdržovaly dvě osoby. Jejich podezřelé chování následně vyjížděla prověřit hlídka městské policie.

Ještě před příjezdem strážníků na místo se řidič vozidla rozjel směrem do centra města. Strážníci ho vzápětí zastavili. Kontrolou dokladů potřebných k řízení vozidla zjistili, že jedenadvacetiletému řidiči z Klatovska byl až do roku 2020 vysloven zákaz řízení motorových vozidel. Navíc se ukázalo, že jeho osmnáctiletá spolujezdkyně je majitelkou dotyčného vozidla. O tom, že její společník sedící za volantem přišel o řidičský průkaz, však údajně nevěděla.

Strážníci na místo přivolali hlídku Policie ČR, která si celý případ převzala k dalšímu šetření. Jedenadvacetiletý muž bude nyní čelit obvinění z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí.

Autor: Mgr. Věra Školková