Hrubé urážky a kopání do dveří toalet skončily pro čtyřicetiletou ženu pobytem na záchytné stanici

Hrubé nadávky, vyhrožování ublížením na zdraví, kopání do dveří toalet a neuposlechnutí zákonných výzev strážníků skončily v pondělí večer pro čtyřicetiletou ženu nasazením pout a převozem na protialkoholní záchytnou stanici. Žena si navíc na své konto připsala několik přestupků.

V pondělí 19. prosince krátce před desátou hodinou večerní vyjížděla hlídka městské policie na oznámení o agresivní ženě v DOC Mercury. Strážníky na místě oslovil zaměstnanec bezpečnostní služby, který jim popsal celou událost. Zjevně podnapilá žena se podle jeho slov snažila násilím dostat na toalety a kopala do dveří. Když se jí zaměstnanci bezpečnostní služby marně snažili vyvést ven z obchodního centra, z jejích úst si vyslechli řadu hrubých urážek. Ušetřeni nebyli ani náhodní svědci, kteří se ocitli v její blízkosti. Hrubé urážky však neminuly ani zasahující strážníky. Provedení orientační dechové zkoušky na alkohol odmítla s přídavkem dalších nadávek. Tím však potíže neskončily. Když totiž strážníci rozhodli o jejím převozu na záchytnou stanici, žena se bránila nastoupení do služebního vozidla. K pobytu na protialkoholní a protitoxikomanickou záchytnou stanici jí strážníci převezli až po použití donucovacích prostředků a nasazení služebních pout.

Čtyřicetiletá žena z Jindřichohradecka se bude po vystřízlivění zpovídat z přestupku znevážení postavení, neuposlechnutí výzvy úřední osoby při výkonu její pravomoci a přestupku proti občanskému soužití. Případem se bude dále zabývat příslušný správní orgán.

Autor: Mgr. Věra Školková