Hra chlapců na hřišti skončila napadením jednoho z nich

V neděli 18. června skončila hra dětí na hřišti kvůli nesportovnímu chování při fotbale několika ranami do žeber. Krátce před sedmou hodinou večerní vyjížděla hlídka městské policie na oznámení o potyčce mezi několika chlapci na hřišti v Nerudově ulici.

Ke strážníkům se na místě přihlásili rodiče napadeného chlapce spolu s jeho dvěma kamarády, kteří byli svědky celé události. Třináctiletého chlapce měl napadnout kamarád jednoho z protihráčů. Oba chlapci se po svém činu zalekli a z místa raději utekli. Celou událost však po celou dobu sledovala zaměstnankyně nedalekého azylového zařízení, která na místo přivolala hlídku městské policie. Ta strážníkům označila dva chlapce postávající opodál. Ukázalo se, že jedenáctiletý chlapec hrál fotbal se svými vrstevníky, když se mu přestalo líbit nesportovní chování jednoho z nich. Proto si na pomoc přivolal svého patnáctiletého bratra, který nejprve požadoval po napadeném chlapci omluvu. Poté však dobrovolně přiznal, že z jeho strany následovalo ruční vyřizování účtů.

Stav napadeného chlapce si vyžádal následné vyšetření v českobudějovické nemocnici. Strážníci mezitím na místo přivolali hlídku Policie ČR, která si celý případ převzala k dalšímu šetření.

Mgr. Věra Školková