Hluk v ubytovně ukázal na spory mezi partnery, zasahovali strážníci i policisté

Křik, údery do zdi a do dveří vzbudily ve čtvrtek večer pozornost obyvatel jednoho z ubytovacích zařízení v Suchém Vrbném. Ti na pomoc přivolali hlídky městské policie. Muže, který se pustil do sporu se svou partnerkou v přítomnosti dítěte, strážníci z bytu vykázali. O hodinu později však na stejné místo vyjížděli znovu.

Ve čtvrtek 3. prosince v půl jedenácté večer vyjížděla hlídka městské policie na oznámení o hádce obyvatel ubytovacího zařízení v Suchém Vrbném. Strážníky dovnitř vpustil muž, který událost oznamoval a ukázal jim byt, ze kterého měla hádka vycházet. Strážníci v něm nalezli ženu s dítětem v náručí a muže, kteří se vzájemně slovně napadali. Žena se strážníkům svěřila, že má obavy ze svého partnera, který hádku vyvolal. K užívání ubytovacích prostor měla oprávnění pouze ona, proto strážníci muže z bytu vykázali. Šestadvacetiletý muž však nehodlal místo opustit a na zákonné výzvy nereagoval. Za použití donucovacích prostředků skončil v poutech strážníků. Ti muže i celý případ předali k dalšímu šetření přivolaným policistům.

Krátce po jedné hodině ranní vyjížděla hlídka městské policie do Suchého Vrbného na opětovné oznámení o křiku vycházejícím z pokoje ubytovny. Muž se mezitím na místo vrátil řešit nedořešené spory. V důsledku další hádky s partnerkou se pokusil se o sebevraždu. Přitom si způsobil řezné zranění na předloktí ruky, které si vyžádalo okamžité lékařské ošetření a převoz do českobudějovické nemocnice. Strážníci i přivolaní policisté poskytovali muži první pomoc až do příjezdu zdravotníků. Případem se bude dále zabývat Policie ČR.

Autor: Mgr. Věra Školková