Hlučné zábavy ve víru města rušily noční klid

O sobotní noci zaměstnávaly strážníky především hlučné zábavy narušující noční klid. Ty se odehrávaly jak v nočních podnicích, tak i v kruhu přátel v soukromých obydlích. Strážníci během několika hodin vyjížděli k pěti takovým případům.

Již po deváté hodině večerní přijalo operační středisko městské policie stížnost na hlučnou skupinu osob v parku Na Sadech, kde se k jejich zábavě přidával i psí štěkot. Noční klid sice ještě nenastal, strážníci však skupinu i přesto zkontrolovali. Přítomní se vzápětí odebrali do jiných koutů města.

Rušení nočního klidu začalo krátce po půlnoci. Strážníci vyjeli na oznámení o hlasité hudbě, která zněla z ulice J. Plachty. Strážníci zjistili, že se jedná o oslavu v uzavřené společnosti. Přesto se jim podařilo kontaktovat pětadvacetiletého muže zodpovědného za organizaci zábavy a zjednali pořádek. K vyřešení případu postačila domluva.

O deset minut později vyjížděli strážníci do ulice Větrná na sídliště Máj. Noční klid měli rušit obyvatelé jednoho z bytů v panelovém domě hlasitou hudbou. Po příjezdu hlídky městské policie se již obyvatelé zřejmě spokojili se zábavou bez hudby. I přesto však jejich hlasité projevy rušily spánek ostatních obyvatel domu. Strážníkům na zazvonění otevřel jedenadvacetiletý nájemník, který za všechny své společníky přislíbil klid. Ten také skutečně dodržel.

Krátce po druhé hodině ranní si stěžovali obyvatelé Chelčického ulice, že jejich spánek ruší hlučná hudba vycházející z blízkého baru. Ještě před tím, než hlídka městské policie dojela na místo, provozovatelé nočního podniku stačili hlučnou zábavu ukončit. Strážníci i přesto setrvali na místě a dohlédli na to, aby se situace neopakovala.

Ve stejnou dobu si obyvatelé Suchého Vrbného stěžovali na hudbu a hlasitou zábavu odehrávající se v jednom z bytů v ulici E. Beneše. Na stejné oznámení vyjížděla i hlídka Policie ČR, která si řešení události převzala ještě před příjezdem hlídky městské policie.

Autor: Mgr. Věra Školková