Elektrický longboard s podnapilým pasažérem ovládal muž s 3 ‰ alkoholu, hazardéři strážníkům neunikli

Podnapilý muž jedoucí na elektricky poháněném longboardu se v neděli ráno „ne“řízeně ubíral ulicí Karla IV. Longboard totiž ovládal jeho značně podnapilý společník. Muž sedící na longboardu nejprve omezoval jízdu autobusu a dalších vozidel, následoval náraz do stojícího vozidla. Kolize ho však nezastavila a pokračoval v jízdě na Náměstí Přemysla Otakara II. Zde dotyčného hazardéra dostihla hlídka městské policie. Druhý muž ovládající longboard se strážníkům snažil utéci. Ti ho zpět přivedli v poutech. Ani jeden z mužů postihu neujde.

V neděli 4. září v půl deváté ráno spatřil operátor městského kamerového systému v ulici Karla IV. muže, který se chystal k jízdě na elektrickém longboardu. Když zjistil, že jízdu ve stoje nezvládne, raději na něj usedl. Dopravní prostředek poté začal ovládat další muž. S ovládáním měl však zjevné potíže. Muž jedoucí na longboardu nejprve vjel do cesty projíždějícímu autobusu a několika jedoucím vozidlům, a nakonec narazil do zadní části stojícího vozidla. Na místo okamžitě vyjížděla hlídka městské policie. Strážníci oba hazardéry dostihli na Náměstí Přemysla Otakara II. Třiadvacetiletý muž jedoucí na longboardu se strážníkům svěřil, že jízdu považoval za povedenou legraci. Ke strážníkům se přihlásil i jeho dvaatřicetiletý společník, který dopravní prostředek ovládal. Ten se však s výhledem na potíže se zákonem rozhodl rychle zmizet. Strážníkům však neutekl. Ti muže dostihli a za použití donucovacích prostředků ho na místo události přivedli zpět ve služebních poutech. Nebylo velkým překvapením, že orientační dechová zkouška na alkohol u jezdce na longboardu ukázala výsledek 2,15 a 2,22 ‰. Majitel longboardu, který ho ovládal, nadýchal dokonce 3 ‰ alkoholu.

Třiadvacetiletý muž a jeho dvaatřicetiletý společník se budou nyní zpovídat z přestupku podle zákona o provozu na pozemních komunikacích, zákona o ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek a druhý muž i přestupku neuposlechnutí výzvy úřední osoby při výkonu její pravomoci. Případem se bude dále zabývat příslušný správní orgán.

 

Autor: Mgr. Věra Školková

Soubory ke stažení