Dvojice popsala fixem speciální lavičku na Sokolském ostrově

Speciální lavičky umožňující internetové připojení na Sokolském ostrově přitáhly v neděli v noci pozornost mladých vandalů. Ti však ještě netušili, že jejich protiprávní aktivity zaznamenala městská kamera. Na místo okamžitě vyjížděli strážníci.

V neděli 13. května krátce před půlnocí zaznamenal operátor městského kamerového systému na Sokolském ostrově muže sedícího na lavičce ve společnosti dvou žen. Muž právě začal provádět malbu fixem na sedací plochu lavičky. Jedna z jeho přítomných společnic nezůstala pozadu a na opěradle lavičky vyvedla další nápis. V té chvíli však již na místo vyjížděla hlídka městské policie.

Strážníci na místě dotyčnou trojici zastihli stále sedící na lavičce. Muž i žena, kteří byli autory barevných nápisů na lavičce, šli okamžitě s pravdou ven. Strážníkům odevzdali i fix, kterým své malby prováděli. Strážníci na místo přivolali hlídku Policie ČR, která si celý případ převzala k dalšímu šetření. Případem se budou dále zabývat policisté z Obvodního oddělení Policie ČR v ulici Tř. 28. Října.

Autor: Mgr. Věra Školková