Dvojice mužů rušila noční klid, jeden z nich skončil v poutech

Hlasitá potyčka dvou mužů na Náměstí Přemysla Otakara II. vzbudila v pondělí v noci pozornost místních obyvatel. Zasáhnout musela hlídka městské policie. Jeden z účastníků potyčky se strážníky spolupracoval, druhý z nich skončil v poutech strážníků na policejní služebně.

V pondělí 30. listopadu krátce před půlnocí vyjížděla hlídka městské policie na oznámení o rušení nočního klidu dvěma muži na Náměstí Přemysla Otakara II. Strážníci na místě zastihli dva muže odpovídající popisu. Na výzvu strážníků k prokázání totožnosti však předložil své osobní doklady pouze jeden z nich. Druhý z nich nejen že neměl u sebe žádný osobní doklad, ale nebyl schopen ani uvést své bydliště. Strážníci proto rozhodli o jeho převozu na nejbližší služebnu Policie ČR. S tím však dotyčný muž nesouhlasil a odmítl nastoupit do služebního vozidla. Když ani na opakované zákonné výzvy nereagoval, strážníci proti němu použili donucovací prostředky a muž převoz absolvoval v jejich služebních poutech. Na Obvodním oddělení Policie ČR přítomní policisté zjistili, že se jedná o třicetiletého muže z Jindřichohradecka. Po poučení o dalším postupu ho strážníci propustili.

Oba dva muži se nyní budou zpovídat z přestupku rušení nočního klidu, jakož i přestupku podle krizového zákona za porušení zákazu nočního vycházení. Třicetiletý muž si na své konto přičte i přestupek neuposlechnutí výzvy úřední osoby při výkonu její pravomoci. Případem se bude dále zabývat příslušný správní orgán.

Autor: Mgr. Věra Školková