Dvojice kouřila marihuanu před zraky široké veřejnosti

Kouření marihuany na očích veřejnosti neprošlo ve čtvrtek dopoledne dvěma mužům posedávajícím vedle budovy vlakového nádraží v Nádražní ulici. Jejich počínání totiž zachytila městská kamera. Případem se budou dále zabývat policisté.

Ve čtvrtek 11. října krátce po jedenácté hodině dopolední spatřil operátor městského kamerového systému v Nádražní ulici dva muže, kteří si právě balili cigaretu. Zjevně však nešlo o tabák. Na místo proto zamířila hlídka městské policie. Strážníci na místě zastihli dvojici mužů, kteří mezitím stačili inkriminovaný předmět ukrýt mezi svá zavazadla. Strážníkům pak ukázali pouze krabičku s běžnými cigaretami s tvrzením, že nic jiného nemají. Pod tíhou důkazu ve formě kamerového záznamu však šli nakonec s pravdou ven. Strážníkům dokonce ukázali i obsah krabičky se sušenou látkou, kterou si ubalili do cigarety. Že se jedná o marihuanu, také vzápětí přiznali. Dvacetiletý muž a jeho devětadvacetiletý společník z Prachaticka skončili o několik minut později v rukou policistů.

Dalším šetřením případu se budou zabývat policisté z Obvodního oddělení Policie ČR v ulici Tř. 28. Října. Zda se bude jednat o přestupek neoprávněného přechovávání návykové látky nebo trestného činu přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu, ukáže policejní expertíza zaměřená na určení množství dané látky.

Autor: Mgr. Věra Školková