Dvě zranění v souvislosti s jízdním kolem během jedné noci

Během pondělní noci strážníci zasahovali spolu se zdravotnickými záchranáři hned u dvou zraněných cyklistů. Pětatřicetiletá žena se 3,5 ‰ alkoholu v dechu údajně bicykl pouze vedla. Jak ke zranění přišla, se však strážníkům zjistit nepodařilo. Žena skončila v rukou zdravotnických záchranářů. Třiašedesátiletý muž, který projížděl ulicemi města o několik dříve, byl po kolizi s jízdním kolem též převezen do českobudějovické nemocnice.

V pondělí 1. července v půl dvanácté v noci vyjížděla hlídka městské policie na žádost zdravotnické záchranné služby o převezení jízdního kola zraněného muže na Zavadilku. Muž byl v té době již v péči zdravotníků, kteří ho vzápětí převezli do českobudějovické nemocnice. Strážníci převezli jeho jízdní kolo do úschovy na služebnu městské policie v ulici Jar. Haška.

V úterý 2. července krátce před druhou hodinou ranní vyjížděla hlídka městské policie na obdobné oznámení do ulice J. Boreckého. Orientační dechová zkouška na alkohol zraněné cyklistky ukázala alarmující výsledek 3,5 ‰. Pětatřicetiletá žena však strážníkům tvrdila, že jízdní kolo pouze vedla. Strážníci celý případ předali do rukou přivolaných policistů. Žena též skončila v péči zdravotníků.

Autor: Mgr. Věra Školková