Dva rekordmani ležící na zastávce nadýchali více než 3 ‰ alkoholu

Pozornost veřejnosti vzbudil v úterý odpoledne muž spící na zemi v zastávce autobusu v Novém Vrátě. Nebylo divu, že muž dál nedošel. Zasahující strážníci českobudějovické městské policie u něj naměřili 3,38 ‰ alkoholu. Další „klient“ záchytné stanice zůstal ležet téhož dne o hodinu později na zastávce městské hromadné dopravy u obchodního centra Mercury. Ten dokonce překonal výkon svého předchůdce, nadýchal 3,67 % alkoholu. Oba muže čekal pobyt na protialkoholní a protitoxikomanické záchytné stanici.

V úterý 29. března krátce před druhou hodinou odpolední vyjížděla hlídka městské policie na oznámení o muži ležícím na zastávce MHD U Pily na Rudolfovské třídě. Když se strážníkům podařilo muže spícího na zemi probudit, zjistili, že se jedná o třicetiletého muže z Českých Budějovic. Nebylo divu, že dotyčný nebyl schopen postavit se na nohy. Následně provedená orientační dechová zkouška na alkohol u něj totiž ukázala výsledek 3,38 ‰. Neschopnost pohybu však muži během převozu na protialkoholní záchytnou stanici nebránila vyhrožovat strážníkům ublížením na zdraví. O chvíli později skončil na lůžku záchytné stanice.

Dalšího muže neschopného souvislé komunikace a samostatné chůze strážníci nalezli na oznámení pracovníků ostrahy obchodního centra Mercury na zastávce MHD. Třiatřicetiletý muž nadýchal alarmujících 3,67 ‰ alkoholu. Strážníci ho stejně jako jeho předchůdce okamžitě eskortovali k pobytu na záchytnou stanici.

Autor: Mgr. Věra Školková