Dva podnapilí řidiči v pátek dojezdili, jeden naboural při vyjíždění z parkoviště

Hlídky městské policie odhalily během pátečního večera a noci hned dva muže pod vlivem alkoholu, kteří neváhali usednout za volant motorového vozidla. Jeden z nich dokonce již při vyjíždění z parkoviště způsobil škodu na cizím majetku. Oba dva nyní čeká obvinění z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

V pátek 13. dubna v půl osmé večer prováděla hlídka městské policie běžnou kontrolní činnost v ulici Milady Horákové na sídlišti Máj. Na parkovišti jednoho z místních supermarketů oslovil strážníky vedoucí prodejny a požádal je o pomoc. Před několika minutami mělo v prodejně dojít k verbálnímu napadení zjevně podnapilým zákazníkem, který právě nasedal za volant motorového vozidla a chystal se k odjezdu. Strážníci vozidlo ještě u výjezdu z parkoviště zastavili. Z dechu řidiče skutečně ucítili alkohol. Následně provedená orientační dechová zkouška u čtyřicetiletého řidiče ze Slovenska ukázala alarmující výsledek 1,65 ‰. Strážníci řidiče předali do rukou přivolaných policistů. Dalším šetřením případu se budou zabývat policisté z Obvodního oddělení Policie ČR Čtyři Dvory.

Dalším riskujícím řidičem pod vlivem alkoholu byl čtyřiačtyřicetiletý muž z Prachaticka. Téměř kuriózní případ se stal v sobotu 14. dubna v jednu hodinu v noci v těsné blízkosti služebny městské policie v ulici Ant. Barcala. Potřebné důkazy k celému případu pomohla zajistit kamera, která monitoruje okolí služebny.

Krátce po jedné hodině ranní vycházela hlídka městské policie z místní služebny, když spatřila muže ukrývajícího se za zaparkovaným vozidlem. Své podivné počínání muž strážníkům vysvětlil tak, že čeká na kamaráda. Ten měl být řidičem dotyčného vozidla, u kterého se muž krčil. Strážníci však pojali důvodné podezření, že věc se má jinak a muž se chystá usednout za volant. Zjevně podnapilého muže proto důrazně upozornili na to, aby od svého úmyslu upustil. O necelou hodinu později však zachytila kamera střežící služebnu městské policie dotyčného muže, jak nasedá za volant vozidla a snaží se vyjet z parkoviště. Vzápětí však zajel zpět, vystoupil z vozidla a rychle odcházel pryč. Důvod jeho zvláštního jednání byl nasnadě. Manévr řidiče pod vlivem alkoholu totiž nezůstal bez následků. Nárazem do zábradlí přilehlé budovy došlo k rozbití skleněné výplně vozidla a k poškození karoserie dalšího zaparkovaného vozidla. Strážníci muže vzápětí dostihli a v jeho doprovodu se vrátili na místo činu. Muže podrobili orientační dechové zkoušce na alkohol, která ukázala výsledek 1,57 ‰. Na místě si celý případ převzali policisté z Obvodního oddělení Policie ČR Čtyři Dvory.

Autor: Mgr. Věra Školková