Dva podnapilí řidiči skončili v rukou strážníků

Dva podnapilé řidiče osobních motorových vozidel, kteří projížděli ulicemi krajského města, odhalily v sobotu brzo ráno hlídky městské policie. Třicetiletému Rakušanovi hrozí za přestupek podle zákona o provozu na pozemních komunikacích pokuta, sedmadvacetiletou ženu z Klatovska pak čeká obvinění z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

V sobotu 10. února krátce před jednou hodinou ranní prováděla hlídka městské policie kontrolní činnost na sídlišti Máj. V ulici Evžena Rošického strážníci spatřili projíždějící vozidlo značky Škoda, jehož řidič měl zjevné problémy s udržením směru. Strážníci se okamžitě rozhodli vozidlo zastavit. Řidič vozidla však na pokyn k zastavení nereagoval a pokračoval jízdě ulicí Milady Horákové až na kruhový objezd, kde nezvládl řízení a vjel do protisměru. Strážníkům se podařilo řidiče přimět zastavit až dalším důrazným pokynem k zastavení. Ve vozidle seděla řidička ve společnosti jednoho spolujezdce. Strážníci při jednání s ženou za volantem ucítili alkohol. Následně provedená orientační dechová zkouška na alkohol i následné přiznání ženy požití alkoholu před jízdou potvrdilo. Žena nadýchala alarmujících 1,71 ‰. Strážníci na místě předali celý případ do rukou přivolaných policistů.

Druhý případ podnapilého řidiče řešili strážníci v sobotu krátce před pátou hodinou ranní. V tuto dobu přijali informaci operátora městského kamerového systému o zjevně podnapilém muži, který se spolu se svými dvěma spolujezdci chystá nastoupit do osobního motorového vozidla značky Volkswagen, zaparkovaného na Náměstí Přemysla Otakara II. Muž skutečně usedl za volant a odjížděl směrem k Pražskému předměstí. Na Pražské třídě ho zastavila hlídka městské policie a vyzvala ho k předložení příslušných dokladů k řízení vozidla. Doklady měl třicetiletý Rakušan v pořádku. Během jednání s ním však u strážníků vzrostlo podezření na požití alkoholu. Muže za volantem proto následně podrobili orientační dechové zkoušce na alkohol, která jejich podezření potvrdila. Muž nadýchal 0,96 ‰. Strážníci na místo přivolali hlídku Policie ČR, která si celý případ převzala k dalšímu šetření.

Autor: Mgr. Věra Školková