Dva patnáctiletí chlapci popíjeli alkohol, cestou domů vzal za své odpadkový koš

Dva nezletilí chlapci procházeli ve středu večer ulicemi města. Městská kamera zachytila, jak jeden z nich povalil odpadkový koš na Lannově třídě. Příjezd strážníků na místo na sebe nenechal dlouho čekat. Jak se ukázalo, vandalský kousek patnáctiletého chlapce byl podnícen nejednou sklenkou alkoholu. Případ bude mít dohru.

Ve středu 18. prosince v devět hodin večer spatřil operátor městského kamerového systému na Lannově třídě dvojici mladíků, kteří manipulovali s odpadkovým košem stojícím naproti obchodního domu. Výsledkem byl povalený koš, jehož veškerý obsah skončil na chodníku. Na místo okamžitě zamířila hlídka městské policie. Mladíci však nečekali a mezitím zamířili do centra města. Strážníci je dostihli v ulici Na Sadech. Jak se ukázalo, jednalo se o patnáctileté chlapce z Českokrumlovska a Českobudějovicka. Z dechu obou chlapců bylo zřejmé, že se toho večera posilnili alkoholem. Následně provedená orientační dechová zkouška na alkohol skutečně u obou ukázala pozitivní výsledek. První nadýchal 1,01 ‰, u druhého z nich ukázal přístroj výsledek 0,61 ‰ alkoholu. Chlapci se strážníky snažili přesvědčit, že alkohol dostali od jim neznámé osoby. K vandalskému činu se pak přiznal jeden z nich. Za znečištění veřejného prostranství si od strážníků vysloužil pokutu.

Prostřednictvím operačního střediska městské policie byli mezitím o celé události vyrozuměni rodiče obou chlapců. Ti si své ratolesti o několik desítek minut později z rukou strážníků převzali. Dalším šetřením případu se bude dále zabývat oddělení sociálně právní ochrany dětí českobudějovického magistrátu.

Autor: Mgr. Věra Školková