Dva muži pojali obecně prospěšné práce po svém, opili se na hřbitově

Obecně prospěšné práce, uložené za páchání trestné činnosti, pojali dva odsouzení po svém. V pondělí měli vykonávat úklidové práce na hřbitově Sv. Otýlie. Chuť do práce si však dodali značnou dávkou alkoholu. Zaměstnanec hřbitova, který byl svědkem jejich počínání, přivolal na pomoc strážníky.

Na oznámení o dvojici mužů, vykonávajících svěřenou práci na hřbitově Sv. Otýlie pod vlivem alkoholu, vyjížděla hlídka městské policie v pondělí 30. července krátce po poledni. Dva muži odsouzení k trestu obecně prospěšných prací měli za úkol odklízet spadané listí v areálu hřbitova. Strážníkům se bez zapírání svěřili, že při úklidu popíjeli tvrdý alkohol. Množství vypitého alkoholu v tropickém dni mělo na oba muže zjevný účinek. I přes to však trvali na tom, že jsou schopni svědomitě vykonávat svou práci. O tom však strážníky nepřesvědčili. Následně provedená orientační dechová zkouška ukázala u obou vysoké hodnoty. Dvaatřicetiletý muž nadýchal 2,13 ‰, jeho šestačtyřicetiletý spolupracovník dokonce 2,78 ‰ alkoholu.

Prostřednictvím centrálního operačního střediska městské policie byla o celé události informována zaměstnankyně Probační a mediační služby, zodpovědná za kontrolu výkonu trestů povedené dvojice. Oba muži nakonec na výzvu strážníků areál hřbitova opustili.

Autor: Mgr. Věra Školková