Dva muži hledaní policií skončili v rukou strážníků

Dva muži, po kterých pátrali policisté, nalezli během sobotního dne v ulicích krajského města strážníci městské policie.

V pátek 5. ledna požádali policisté z krajského města hlídky městské policie o pomoc při pátrání po devětatřicetiletém muži z Jindřichohradecka. Muž se v hledáčku police ocitl v souvislosti s přečinem krádeže. V sobotu 6. ledna v sedm hodin ráno projížděla hlídka městské policie Suchomelskou ulicí, kde spatřila muže odpovídajícího popisu hledaného. Strážníci proto muže zastavili a přistoupili ke kontrole jeho dokladů. Vzápětí se potvrdilo, že se skutečně jedná o policií hledaného devětatřicetiletého muže. Strážníci muže následně převezli na Obvodní oddělení Policie ČR v ulici Tř. 28. října, kde ho předali policistům k dalšímu opatření.

Šestatřicetiletého muže z Českobudějovicka, po kterém bylo vyhlášeno celostátní pátrání, spatřil strážníci v sobotu 6. ledna v půl třetí odpoledne v Dlouhé ulici na sídlišti Vltava. Jakmile muž zaregistroval hlídku městské policie, snažil se rychle schovat mezi zaparkovaná vozidla. Nebylo mu to nic platné. Muž se nakonec dobrovolně podrobil kontrole dokladů i převozu na Obvodní oddělení Policie ČR Čtyři Dvory. Strážníci ho zde předali do rukou přítomných policistů.

Autor: Mgr. Věra Školková