Dva muži se rozhodli napsat básničku, jako plochu pro své dílo si vybrali Lannovu třídu. Oba jsou podezřelí ze spáchání trestného činu sprejerství

Dva muži ve věku šestadvacet a třicet let skončili v policejní cele pro podezření z trestného činu sprejerství. Jako plochu pro svou básničku si vybrali povrh komunikace na Lannově třídě. Strážníci muže chytili a předali policistům k dalšímu řešení.

V pátek 29. května krátce po jedné hodině ráno zpozoroval operátor městského kamerového systému dva muže na Lannově třídě, kteří se pokoušeli napsat nějaký text přímo na povrch komunikace. Na místo byla ihned vyslána hlídka městské policie.  

Muži se na povrch komunikace snažili napsat text básničky, kterou nestihli dokončit. Oba se po spatření hlídky pokusili z místa urychleně vzdálit. Hlídka muže dostihla v ulici Štítného, odkud se k místu jejich tvorby za doprovodu strážníků vrátili. Cestou zpět strážníkům ukázali místa, kam schovali štětec i barvu.

Oba muži se stali podezřelí ze spáchání trestného činu poškození cizí věci. Strážníci si na místo přivolali Policii ČR, která si událost převzala k dalšímu šetření.