Vandalismus dvou cizinců pod okny služebny strážníkům neušel

Dva mladí cizinci zavítali o tomto víkendu do jihočeské metropole. Jejich chování však odporovalo klasickému turismu. Vandalismus jim neprošel, dopouštěli se ho totiž přímo pod kamerami městské policie. Postih za pokus o poškození cizího majetku a znečišťování veřejného prostranství je nemine.

V sobotu 11. května v půl třetí ráno spatřili strážníci na interních kamerách, umístěných na služebně městské policie v ulici Jar. Haška, dva mladé muže. Ti před zraky strážníků zkoušeli svou sílu na zaparkovaných vozidlech i dopravních značkách, které jim stály v cestě. Cizí majetek neminuly jejich údery nohama i rukama. Strážníci však okamžitě zasáhli. Jak se ukázalo, dotyčnými vandaly byli jedenadvacetiletý a jeho o rok starší kamarád z Rakouska. Oba se snažili zapírat, strážníci jim však vysvětlili, že jejich počínání zaznamenala kamera. Jejich chování zřejmě ve značné míře ovlivnil vypitý alkohol. Orientační dechová zkouška na alkohol u mladých mužů totiž ukázala výsledek 1,78 a 1,98 ‰.

Cizí majetek, který se mužům dostal do cesty, naštěstí neutrpěl žádné škody. Vandaly však trest nemine. Za pokus o poškození cizího majetku je čeká pokuta až 50 tisíc korun. Jeden z nich si navíc přičte pokutu za znečištění veřejného prostranství.

Autor: Mgr. Věra Školková