Dva cestující nerespektovali zákaz vstupu, pustili se do křížku s ostrahou

Potyčka mezi dvěma cestujícími a pracovníky bezpečnostní ostrahy objektu na autobusovém nádraží v jihočeské metropoli vyvolala v sobotu značné pozdvižení. Svědkem události se stala i hlídka městské policie, která okamžitě zasáhla. Rozsouzení obou stran incidentu však bude nyní záviset na rozhodnutí správního orgánu.

Osoby potýkající se na ochozu horního patra autobusového nádraží zahlédla v sobotu 2. března krátce po šesté hodině večerní hlídka městské policie, která právě projížděla Nádražní ulicí. Strážníci se vydali okamžitě zasáhnout. Jak vzápětí zjistili, účastníky potyčky byli dva cestující a zaměstnanci zdejší bezpečnostní služby. Přítomní cestující se měli údajně pohybovat v jízdním prostoru pro autobusy, když je jeden ze zaměstnanců upozornil na zákaz vstupu. Za to si však od dotyčné dvojice vyslechl peprné urážky a vyhrožování ublížením na zdraví. Když mu na pomoc přispěchal jeho kolega, společnými silami se snažili muže vyvést z jízdního prostoru. Jeden z vyváděných však zjevně nebyl ochoten respektovat zásah pracovníků ostrahy. Jeho ráně zavřenou pěstí se jeden ze zasahujících zaměstnanců nevyhnul. Napadený muž se snažil zabránit dalšímu útoku a na svou obranu použil pepřový sprej. Před pokračujícím incidentem zasáhli strážníci. Ti po podání vysvětlení obou zúčastněných stran provedli u pětadvacetiletého muže z Prahy a jeho o dva roky mladšího společníka orientační dechovou zkoušku na alkohol. U pětadvacetiletého agresora přístroj na měření hladiny alkoholu v dechu ukázal výsledek 2,32 ‰, jeho mladší společník nadýchal 1,08 ‰. Nikdo z účastníků potyčky naštěstí neutrpěl žádné zranění.

Dalším šetřením celého případu se bude nyní zabývat správní orgán. Za přestupek proti občanskému soužití hrozí pachatelům pokuta až 20 tisíc korun, případně i omezující opatření.

Autor: Mgr. Věra Školková