Dopravní přestupek prozradil strážníkům podnapilého řidiče

Podnapilý řidič usedl v pondělí brzo ráno za volant osobního vozidla a vydal se na jízdu krajským městem. Při tom se však dopustil nejméně jednoho dopravního přestupku. Jenomže právě při něm se náhodně setkal s hlídkou městské policie. Odhalení na sebe nenechalo dlouho čekat. 

V pondělí 7. května krátce před jednou hodinou ranní projížděla hlídka městské policie po Rudolfovské třídě. Od Nádražní ulice k nim přijíždělo vozidlo zn. Hyundai. Jeho řidič na křižovatce s Vodní ulici nerespektoval dopravní značení k zastavení a pokračoval dál v jízdě. Strážníci vozidlo vzápětí zastavili. Když muže za volantem vyzvali k předložení dokladů potřebných k řízení vozidla, z jeho dechu ucítili alkohol. Následně provedená orientační dechová zkouška na alkohol skutečně ukázala pozitivní výsledek. Sedmapadesátiletý řidič nadýchal 0,83 ‰. Strážníci na místo přivolali hlídku Policie ČR, která muži zakázala další jízdu a celý případ si převzala k dalšímu šetření.

Sedmapadesátiletého muže čeká za přestupek pokuta od 2,5 do 20 tisíc korun a zákaz řízení motorových vozidel v trvání šesti měsíců až jednoho roku.

Autor: Mgr. Věra Školková