Dopil pivo a jel na záchytku

V pondělí 6. března v půl sedmé odpoledne přijalo operační středisko městské policie oznámení o podnapilém muži v Krajinské ulici, který měl pokřikovat a obtěžovat kolemjdoucí.

Na místo byla neprodleně vyslána hlídka městské policie. Svědek celé události hlídce sdělil, že viděl podnapilého muže v bílé bundě, jak hrubě nadával muži na invalidním vozíku a skupince hochů, která kolem procházela. Poté se měl odebrat do restaurace Mastné krámy. Obsluha restaurace hlídce označila muže, který vstoupil do provozovny před strážníky. Muž po spatření hlídky začal nesrozumitelně křičet a rušit další hosty. Strážníci muže vyzvali, aby restauraci opustil s tím, že událost bude dále řešena venku.

Muž ale s hlídkou spolupracovat nehodlal. V klidu dopil zbytek piva a hlídce odvětil, že nikam nepůjde. Muž nereagoval ani další zákonné výzvy a tak byl z restaurace vyveden za pomocí donucovacích prostředků. Dvaapadesátiletý muž z Českých Budějovic poté přislíbil, že bude spolupracovat a nebude dále narušovat veřejný pořádek. Hlídce své chování vysvětloval tak, že někdy po požití alkoholu takto reaguje. Po provedení orientační dechové zkoušky na alkohol s výsledkem 1, 54 promile, muž začal znovu křičet a chovat se velmi podivně. Následně začal nadávat osobám, které viděl pouze on sám. Strážníci rozhodli o převozu muže na protialkoholní záchytnou stanici, kde byl předán do péče lékařů.

Za přestupek proti veřejnému pořádku hrozí muži u správního orgánu pokuta až deset tisíc korun.