Napadl strážníky hrubými urážkami, skončil v poutech. U sebe měl navíc odcizené jízdní kolo

Projednávání přestupku hlídkou městské policie v centru města v pondělí brzo ráno hrubě narušil osmačtyřicetiletý muž. Vyhrožování újmou na zdraví a hrubé urážky na adresu strážníků pro něj skončily nasazením služebních pout. Za své jednání si odnesl pokutu. Tím však případ neskončil. Strážníci u muže totiž nalezli odcizené jízdní kolo. Případ si převzali policisté.

V pondělí 10. ledna ve dvě hodiny ráno projednávala hlídka městské policie na Náměstí Přemysla Otakara II. přestupek s neosvětlenou cyklistkou. Náhle se za hlasitých projevů začal ke strážníkům přibližovat neznámý muž. Vyhrožoval strážníkům a s hrubými urážkami na jejich adresu se snažil přistoupit až do jejich těsné blízkosti. Na zákonné výzvy, aby odstoupil a místo opustil, však nereagoval a pokračoval ve svém projevu. Strážníci proti němu vzápětí použili donucovací prostředky a nasadili mu služební pouta. Muž se mezitím zklidnil, proto mu strážníci pouta sejmuli a přestupek proti veřejnému pořádku s ním vyřešili na místě pokutou.

Tím však případ neskončil. Muž zamířil k odstavenému jízdnímu kolu, na kterém před událostí přijel. Jeden ze strážníků však náhle zbystřil. Jízdní kolo totiž odpovídalo bicyklu odcizenému jeho partnerce před dvěma dny před obchodním centrem na Pražské třídě. Že se skutečně jedná o odcizené kolo, se okamžitě po ověření výrobního čísla potvrdilo. Strážníci proto na místo přivolali hlídku Policie ČR, která muži jízdní kolo odebrala. Případem se budou dále zabývat policisté z Obvodního oddělení Policie ČR – město. Osmačtyřicetiletý muž bude mít jistě co vysvětlovat.

Autor: Mgr. Věra Školková