Vytrvalý pláč dítěte v bytě vzbudil obavy sousedů

Ve čtvrtek pozdě večer vzbudil obavy obyvatel Pražského předměstí naléhavý pláč dítěte v jednom z bytů v bytovém domě. Po delší době se sousedé snažili dozvonit na dotyčné obyvatele bytu, avšak marně. Proto přivolali na pomoc strážníky.

Obyvatelé domu zavedli hlídku městské policie k bytu, ze kterého měl dětský pláč vycházet. Ten byl stále slyšet a na zazvonění strážníků stále nikdo nereagoval. Až po delší době otevřela dveře bytu žena, která na dotaz strážníků uvedla, že tvrdě spala a pláč svého dítěte neslyšela. Neslyšel ho však ani její manžel, který se po celou dobu přítomnosti strážníků nevzbudil. Žena se svěřila, že muž je pod vlivem návykových látek, které příležitostně užívá. Jakmile ho vzbudila, muž skutečně působil zmateně a nebyl schopen pochopit, co se děje. On i jeho manželka se na výzvu strážníků podrobili orientační dechové zkoušce na alkohol s negativním výsledkem.

Tříměsíční plačící dítě se mezitím utišilo. Kojenec ani jeho dvouletý sourozenec, který klidně spal, nejevili žádné známky zranění nebo nemoci. Strážníci poté z bytu odešli s poučením manželů, že celou věc bude dále šetřit oddělení sociálně právní ochrany dětí českobudějovického magistrátu.

Autor: Mgr. Věra Školková