Dlouhodobé spory mezi manželi vyústily do krajnosti

V sobotu odpoledne zasahovali strážníci u sporu mezi manželským párem na sídlišti Máj. Dlouhodobé neshody, při nichž muž obvykle vyhrožuje své manželce i dceři, však tentokrát již u ženy vzbudily důvodnou obavu o jejich zdraví. Rozhodla se na pomoc přivolat strážníky.

Na oznámení o podnapilém muži, který ve společně obývaném bytě vyhrožuje ublížením na zdraví své manželce, vyjížděla hlídka městské policie v sobotu 24. března krátce po třetí hodině odpolední. Na strážníky již čekala žena, která měla být objektem verbálního napadení. Dvaapadesátiletá žena se svěřila, že podobná situace se dlouhodobě opakuje. Psychický nátlak zatím naštěstí nikdy neskončil fyzickým napadením. Slova ženy potvrdil i její otec, který jí přispěchal na pomoc. Agresor však na strážníky nečekal a před jejich příjezdem z bytu utekl.

Podle popisu jeho ženy strážníci nalezli třiačtyřicetiletého muže nedaleko od domova. Na místo poté přivolali hlídku Policie ČR. Dalším šetřením případu se budou zabývat policisté z Obvodního oddělení Policie ČR Čtyři Dvory.

Autor: Mgr. Věra Školková