Díky nepovolené rychlosti někteří řidiči nedojeli včas

S nepovolenou rychlostí si někteří řidiči osobních vozidel v sobotu 10. března hlavu nelámali. Řidička vozidla taxislužby dokonce spěchala tak, že překročila rychlost v obci více než o 40 km/hod.

V sobotu 10. března ráno se dopravní hlídka městské policie zaměřila na dodržování nejvyšší povolené rychlosti 50 km/hod. na Lidické třídě směrem do centra města. V sedm hodin dvacet minut zaměřil radar přijíždějící vozidlo rychlostí 91 km/hod. Řidička ve vysoké rychlosti naštěstí stihla zaregistrovat pokyn strážníků k zastavení. Strážníci šestadvacetiletou ženu za volantem poučili o překročení nejvyšší povolené rychlosti o 41 km/hod. Důvodem její rychlé jízdy byl údajně čekající klient. Rychlost se však řidičce nevyplatila. Za přestupek jí hrozí pokuta od 5 000 do 10 000 korun a zákaz řízení motorových vozidel v délce trvání šesti měsíců až jednoho roku.

Dalším rekordmanem téhož dne byl řidič vozidla, kterého strážníci zastavili na Lidické třídě krátce po desáté hodině dopolední. Ten překročil nejvyšší povolenou rychlost v obci o 28 km/ hod. Muž za volantem spěchal tak, že ani nebyl připoután pásem. Jeho případem se bude dále zabývat správní orgán.

Autor: Mgr. Věra Školková