Devatenáctiletý řidič večer popíjel, druhý den za volantem nadýchal

Devatenáctiletý muž z Jindřichohradecka usedl v pátek kolem poledne za volant osobního vozidla. Předpodkládal, že již není pod vlivem alkoholu vypitého předchozího večera. To se však mýlil. Za volant nyní neusedne minimálně půl roku.

V sobotu 3. listopadu krátce po poledni projížděla hlídka městské policie Nádražní ulicí. Ze Žižkovy třídy právě vyjíždělo vozidlo zn. Renault, jehož řidič nerespektoval zákazové dopravní značení. Strážníci vozidlo vzápětí zastavili. Muž za volantem měl všechny doklady v pořádku a souhlasil i se spáchaným dopravním přestupkem. Strážníci však během jednání s devatenáctiletým řidičem ucítili alkohol. Následně provedená orientační dechová zkouška na alkohol ukázala výsledek 0,72 ‰. Řidič se strážníkům svěřil, že alkohol popíjel předešlého večera. Že je pod jeho vlivem ještě druhého dne v poledne však nepředpokládal.

Devatenáctiletého muže z Jindřichohradecka čeká za přestupek proti zákonu o provozu na pozemních komunikacích pokuta od 2,5 do 20 tisíc korun a zákaz činnosti v délce trvání od šesti měsíců do jednoho roku.

Autor: Mgr. Věra Školková